W czym dobre są krowy? Na co potrafi reagować świnia? Czy owca potrafi czytać z twarzy? Jakie tajemnice skrywają końskie uszy? Ile żołądków ma koza?

CZY ZNASZ ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA? 😊

Poznajcie 5 ciekawostek o zwierzętach gospodarskich!

Świnie są bardzo inteligentne, potrafią się uczyć szybciej od psa – tak samo, jak psiaki, reagują też na swoje imię. Świnie nie lubią tłoku i ciasnoty, uwielbiają czystość i nie załatwiają się tam, gdzie śpią.

Krowy to niezwykle empatyczne i wrażliwe zwierzęta. Uwielbiają się przytulać i przywiązują się do opiekunów, przez których są głaskane i rozpieszczane. Mają dobrą orientację przestrzenną, posiadają wspomnienia i pamiętają swoje imię.

Owce mają świetną pamięć! Podobnie do ludzi, jak i innych gatunków zwierząt, owce wytwarzają też różnorodne wokalizacje w celu komunikowania emocji. Zaskakujący jest też fakt, że potrafią pokazywać i rozpoznawać emocje na podstawie wyrazu twarzy, a więc mimiki.

Konie potrafią ruszać tylko jednym uchem na raz. Podczas słuchania lub wykonywania poleceń jedno ucho jest skierowane ku człowiekowi, podczas gdy drugie ucho jest skierowane ku otoczeniu, dzięki czemu konie są w stanie słuchać i reagować na bodźce z otoczenia.

Kozy mają cztery żołądki. Czterokomorowy żołądek pomaga kozom trawić trawę i siano.

Na ile pytań znaliście odpowiedź, dajcie znać w komentarzach! 😊

Bohaterami filmu są nasi cudowni podopieczni z Rogatego Rancza.

Rogate Ranczo w Bojanie to miejsce, w którym zwierzęta gospodarskie bite, maltretowane, głodzone przez poprzednich właścicieli odzyskują zdrowie i wiarę w człowieka.

Prosimy, pomóż nam utrzymać naszych podopiecznych.

Konto Rogatego Rancza – przytuliska dla zwierząt gospodarskich:

16102018530000910202560035

PayPal@otoz.pl

Tytułem: dla zwierzaków z Rogatego.