Świętujemy dzisiaj Światowy Dzień Zwierząt!

Od 1931 roku 4 października jest dniem wyjątkowym dla wszystkich miłośników zwierząt. Dziś rozpoczyna się również Światowy Tydzień Dobroci dla Zwierząt. Nie jest to data przypadkowa. Upamiętnia patrona zwierząt, Św. Franciszka z Asyżu, który głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi i powinni być traktowani równo.

Zdecydowanie to dobry moment na przypomnienie, że wszystkie zwierzaki zasługują na nasz szacunek – bez względu na to, czy są domowe, gospodarcze czy dzikie. Zwierzęta mają zdolność odczuwania bólu oraz emocji – niestety same nam tego nie powiedzą, a ludzkość przez wieki bezlitośnie wykorzystuje ich brak głosu dla własnych korzyści.

OTOZ Animals od 22 lat walczy z okrucieństwem wobec zwierząt, ratując tysiące istnień z rąk oprawców. Z okazji Dnia Zwierząt życzymy naszym czworonożnym (i nie tylko!) przyjaciołom przede wszystkim kluczowych dla ich przyszłych losów zmian w prawie. Chcemy, aby każde zwierzę miało prawo do dobrego życia w godnych warunkach i żeby łamanie tej nomy było surowe karane. Życzymy im, aby przestały być postrzegane wyłącznie w kategoriach mięsa czy skóry/futra; aby przemysł przestał niszczyć ich naturalne środowiska, co powoduje ich powolne wymieranie; aby człowiek przestał zabijać je w ramach chwilowej rozrywki czy dla trofeum; aby przestały cierpieć w imię nauki, gdy istnieją już inne metody badawcze.

Ziemia to nasz wspólny dom, w którym powinniśmy mieć równe prawa do życia bez bólu i cierpienia.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pomagają zwierzętom, w szczególności Wolontariuszom i Darczyńcom, bez których żadna organizacja pro-zwierzęca nie mogłaby istnieć. Dziękujemy za okazane serce i życzymy Wam także wiele wytrwałości w walce o dobro zwierząt!