Chore kucyki z przytuliska proszą o pomoc.

Przytulisko Rogate Ranczo to miejsce, w którym swoją przystań znalazły zwierzęta gospodarskie odebrane w wyniku interwencji niehumanitarnego traktowania. Zwierzęta, które u nas przebywają niejednokrotnie były bite i głodzone przez poprzednich właścicieli.

Przytulisko dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo utrzymywane jest z darowizn oraz 1% podatku ! https://animalsi.otoz.pl/1procent-konie

Bez Państwa wsparcia nie jesteśmy w stanie utrzymać zwierząt, które już uratowaliśmy i nie możemy ratować kolejnych będących w potrzebie

Okres zimowy jest dla nas najtrudniejszy. Zapasy słomy, siana i zboża znikają błyskawicznie.
Jedynym ratunkiem w tym czasie jest pomoc przyjaciół zwierząt, którym ich cierpienie nie jest obojętne.
https://pomagam.pl/ndcc4kiz

Często stan fizyczny i psychiczny zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę wymaga pomocy nie tylko weterynaryjnej, ale też behawiorystycznej.
Staramy się zapewnić im takie warunki, aby poczuły się bezpiecznie oraz aby głód i strach zniknęły jak najszybciej.
To w ich imieniu występujemy z prośbą o pomoc.

W ostatnich dniach nasze dwie podopieczne Rosa i Spinka cierpią ze względu na chorobę zespół Cushinga (zaburzenia metaboliczne na tle hormonalnym, których następstwem jest często nawracający ochwat, czyli rozległe zapalenie kopyt oraz problemy skórne), potrzebowały pomocy weterynaryjnej i kowala.

Oba kucyki, to nieudane prezenty dla rodziny i najmłodszych.
Po krótkiej radości i wielkiej miłości, zostały potraktowane niczym zabawka, która się znudziła. Zamknięte w ciemnych oborach bez dostępu słońca, bez opieki, skazane na ból i cierpienie.
Rosa i Spinka odebrane przez naszych inspektorów trafiły do naszego przytuliska zaniedbane, zarobaczone, z poprzerastanymi kopytami.
Pomoc nadeszła w ostatnim momencie.

Staramy się każdego dnia zapewnić im wszystko, co najlepsze, lecz niestety Cushing, jest chorobą która pojawia się nagle, z różnym natężeniem objawów. Istnieją leki hormonalne, które pozwalają kontrolować Cushinga,niestety są one bardzo drogie.

Miesięczny koszt leczenia lekiem Prascend dwóch kucy to wydatek 500 zł. Ponadto kucyki w ostatnich dniach trzeba było zaopatrzyć w derki zimowe, gdyż zaburzenia hormonalne wywołały u nich prawie całkowite wyłysienie.

Dodatkowo potrzebne są specjalistyczne pasze bezowsowe (np. Pro linen Day Complex Musli, St. Hippolyt Krauter Musli, Eggersmann EMH Classic Musli), dobrej jakości siano i słoma.

Poza kucykami pod naszą opieką przebywa prawie 100 zwierząt gospodarskich (5 koni, 4 kucyki, osiołek, lama, 4 owce, 15 kóz, 17 byków, 12 krów, 12 świnek, gęś, 4 kaczki, 25 królików).

Jeśli chcesz pomóc Rosie i Spince prosimy o darowizny na konto Rogatego Ranczo 16 1020 1853 0000 9102 0256 0035 z dopiskiem: na leczenie kucyków lub przekaż 1% podatku na Rogate Ranczo.
KRS 0000069730 cel szczegółowy Rogate Ranczo

OTOZ Animals Organizacja Pożytku Publicznego
Pobierz bezpłatny program do rozliczania 1%
https://animalsi.otoz.pl/1procent-konie

Wszystkim Darczyńcom i Przyjaciołom Rogatego Rancza z całego serca dziękujemy !!