Rogate Ranczo woła o pomoc!

Pomóż im przetrwać.
ROGATE RANCZO WOŁA O POMOC!

Rogate Ranczo to miejsce gdzie znajdują ocalenie głodzone, często bite i maltretowane zwierzęta, które zostały odebrane podczas niehumanitarnego ich traktowania.
Obecnie w jedynym na Pomorzu i jedynym z niewielu w Polsce znajdują się 93 uratowane od śmierci zwierzęta.
Wśród nich jest wiele starszych – na emeryturze zwierząt.

Wiele z nich jest leczonych ze względu na zaniedbania poprzednich właścicieli – często oprawców.


Bez darowizn od osób prywatnych i 1% nie bylibyśmy w stanie ratować im życia, dlatego też kolejny raz w imieniu ocalałych zwierząt wołamy o pomoc. 

W imieniu klaczy Lili, staruszki Coci, krowy Joasi oraz pozostałych podopiecznych, które skończyłby życie na rzeźnickim haku lub konałyby w samotności i bólu prosimy o pomoc w zakupie siana, słomy, zboża, suplementów  mieszkających w Rogatym Ranczo. 

Koszty są ogromne. Leki, suplementy, inhalacje, specjalistyczne pasze indywidualnie dobrane do każdego schorowanego lub starszego wiekiem zwierzaka,wizyty lekarza weterynarii i kowala…

  Uratowana staruszka Coca w naszym przytulisku spędzi ostatnie swoje lata.

                                                Na zdjęciu klacz Sigma 

Nasze zapasy się kończą, pieniądze na zakup paszy topnieją, bez Waszej pomocy nie będziemy wstanie odmienić życia pokrzywdzonych zwierząt!

                                         Kozia rodzinka i krowa Gertruda 

Zwierzętom nie wytłumaczymy, że jest kryzys, że panująca pandemia COVID-19  ograniczyła wpływy darowizn, że od dziś będą dostawać paszę co drugi dzień, przecież obiecaliśmy im, że już nigdy nie zaznają głodu, pragnienia i strachu.

                                                   Sigma, Magma i osiołek Oli 

Prosimy o wsparcie dla tych, które głosu nie mają, tych które nie obronią się same!  

                                                Siwa klacz Lili i kara Drumla

Przytulisko dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo powstało w 2015 roku i jest jedynym takim miejscem na Pomorzu. Pod naszą opiekę trafiło ponad 400 zwierząt, część otrzymała nowe odpowiedzialne domy. Najstarsze, schorowane, wymagające intensywnej opieki zwierzęta zostały pod naszą opieką.

                                                   Uratowana krowa Kamila

W Rogatym Ranczo mieszkają uratowane od rzeźnickiego noża krowy i byki, kozy które w większości znudziły się poprzednim opiekunom, świnki które miały trafić na talerz, owce które biegały po ruchliwej drodze krajowej, lama która była „odpadem” w hodowli, konie i kuce oraz osiołek Olik, który po śmierci właściciela znalazły bezpieczny kąt w Rogatym Ranczo. Każdy nasz podopieczny ma spory bagaż życiowych doświadczeń. 

                                                  Klacz Lili i osiołek Oli

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszych podopiecznych.