Kozia rodzinka już bezpieczna w naszym przytulisku.Kozia rodzinka to Aniela, Amelia, Antonina i Antonio. Rodzinka jest już po wizycie lekarza weterynarii. Antonio został wykastrowany, a Anieli zostały skrócone racice.
Aniela miała tak długie racice, że nie mogła chodzić, przemieszczała się na dwóch tylnych nogach. Na szczęście udało się skrócić racice i teraz koza od nowa zaczyna uczyć się chodzić. Każdego dnia widzimy jak stawia coraz więcej kroków.


Kozia rodzinka została odebrana 17 marca 2023 w asyście Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Oświęcimiu, Straży Miejskiej oraz przedstawicieli gminy Kęty Inspektorzy OTOZ Animals oddział Oświęcim odebrali 4 kozy zgodnie z wyrokiem Sądu w Oświęcimiu, który uznał ich „opiekuna” winnego znęcania się.

„Uznaje się (…) za winnego, że znęcał się nad zwierzętami gospodarskimi z gatunku koza poprzez niezapewnienie im właściwej opieki, utrzymywanie zwierząt w pomieszczeniach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji, bez odpowiedniego pokarmu lub wody, przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby dla danego gatunku, utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania, poprzez niedopełnienie obowiązku systematycznego przycinania racic, powodując nadmierny ich przerost.”

Sąd wymierzył:

– karę grzywny wysokości 100 stawek dziennych po 10 zł,

– nawiązkę 1000 zł na rzecz Państwowego Inspektoratu Weterynarii

– zakaz posiadania zwierząt w gatunku kozy przez okres 3 lat

– przepadek kózJeżeli chcielibyście wesprzeć utrzymanie Rogatego Ranczo prosimy o datki
16 1020 1853 0000 9102 0256 0035
tytułem: Rogate Ranczo

Rogate Ranczo to utrzymywane jest tylko z darowizn i 1,5 % podatku.
Pomóż nam pomagać.
KRS 0000069730
cel szczegółowy: Rogate Ranczo