Gospodarzu nie dałeś mi szansy…

Zostawiłeś samą… łańcuch był mi tylko towarzyszem… gdy ból przeszywał moje ciało, nogi uginały się pod ciężarem, ty w zaciszu swego domu spijałeś ciepłą herbatę… gdy chłód paraliżował, zabierając każdy oddech, ty przy kominku suszyłeś swoje mokre od deszczu odzienie… jadłeś kolacje, a ja leżałam na zimnej, pustej łące i zastanawiałam się czy to już, czy to właśnie teraz znajdę ukojenie i gdy zamknę oczy obudzę się po drugiej stronie…

Ty oprawco, ty bezduszna istoto… całe życie ci służyłam… starałam się… nigdy nie byłam ci nieposłuszna, nigdy cię nie zawiodłam…
A ty? Co dostałam w zamian? Gdy zachorowałam pozostawiłeś mnie samej sobie.
W dzień w deszczu, w nocy na mrozie… bez dachu, bez wody, bez jedzenia…

Nie jesteś godzien miana „człowiek”, nie jesteś godzien stać w szeregu obok innych. To kara za okrucieństwo, to kara za bezduszność….

Dedykuję to wszystkim naszym oprawcom, oprawcom nas wszystkich, mieszkańców Rogatego Ranczo.

BELLA, lat 19, polski koń zimnokrwisty.

Bella jest jednym z ponad 80 koni uratowanych przez OTOZ Animals na przestrzeni 4lat.
Ciągle działamy, ciągle walczymy o lepszy los polskich koni, o ich prawo do godnego życia i nie traktowania ich jako te „gorsze, drugiej kategorii” zwierzęta.
Jeśli zgadzasz się z nami i uważasz, że konie zasługują na lepsze życie, chcesz nas wesprzeć, możesz przekazać darowiznę. Każda złotówka jest przeznaczana na utrzymanie koni i pozostałych zwierząt gospodarskich, których łącznie na chwilę obecną, przebywa pod opieką OTOZ Animals ponad 130.

Darowiznę z tytułem: „Na Rogate Ranczo”
można przelać na rachunek bankowy nr: 16 1020 1853 0000 9102 0256 0035

W imieniu naszym i naszych Podopiecznych bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz