Farma grozy- krowy topiły się we własnych odchodach!

Kilka dni temu zapadł wyrok półtora roku pozbawienia wolności dla matki i syna z gminy Pisz, którzy zostali oskarżeni o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad stadem 90 krów!

Półtora roku pozbawienia wolności, a także zakaz posiadania zwierząt gospodarskich oraz zakaz prowadzenia gospodarstwa rolnego związanego z wykorzystaniem zwierząt i oddziaływaniem na zwierzęta na okres 10 lat orzekł Sąd Rejonowy w Piszu wobec oskarżonych. Ponadto od oskarżonych na rzecz stowarzyszenia zajmującego się obroną zwierząt zasądzone zostały nawiązki w kwocie po 20 tys. zł.

Taką karę otrzymali oskarżeni za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem rolnicy przez Sąd Rejonowy w Piszu. Ta sprawa odbiła się echem w całej Polsce. Ponad 90 krów, z których przeżyła garstka (w tym Tola, która trafiła pod opiekę Rogate Ranczo OTOZ Animals) zostało niemal utopionych we własnych odchodach. Dużej części nie dało się już uratować, umarły z powodu powikłań po tym horrorze. W ratowanie zwierząt zaangażowało się wiele organizacji, w tym nasze stowarzyszenie.

W obliczu tego, co widzieliśmy, uważamy tę karę za niewspółmiernie niską wobec cierpienia, jakie zostało wyrządzone przez tych ,,ludzi”. Tola, jako jedna z niewielu ocalałych, na szczęście doszła już do siebie i stała się częścią naszego stada. Już nigdy nie będzie narażona na takie okrucieństwo!

OTOZ Animals Organizacja Pożytku Publicznego

KRS 0000069730