Omega (znalazła dom)

Omega najszczęśliwszym koniem roku. Zdjęcia nie oddają w pełni radości i miłości którymi otoczona jest teraz nasza podopieczna. Bardzo się cieszymy.

Historia Omegi

Kasztanka, 10cio letnia, rasy zimnokrwistej. Stała wraz z 26 innymi końmi zamknięta przez ponad 2 lata w ciemnej oborze. Brak ruchu i odpowiedniego pożywienia poskutkował strasznym przykurczem przedniej prawej nogi. Każdy krok musiał sprawiać jej ogromny ból. Wraz z 3 innymi klaczami trafiła pod opiekę OTOZ Animals w wyniku interwencji niehumanitarnego traktowania. Po przyjeździe do przytuliska dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo, prowadzonym przez OTOZ Animals rozpoczęliśmy batalię o to by mogła w końcu zacząć normalnie chodzić anie skakać na 3 nogach. Dzięki pomocy lekarza weterynarii i kowala, klacz zaczęła stawiać chorą nogę na ziemi. Przed nami jeszcze długa droga, aby mogła kiedyś pogalopować z całym stadem, ale nie tracimy nadziei. Omega pomimo wielkiej krzywdy i zaniedbania ze strony człowieka jest kontaktowym koniem. Nie stroni od czułości ze swoimi opiekunami, uwielbia być czyszczona. Początkowy strach przed światem zewnętrznym zmienił się w chęć poznania wszystkiego.

_dsc0631
sam_5261

Jesteśmy przekonani, niemal pewni, że za jakiś czas, kiedy jej stan zdrowia na to pozwoli, znajdzie się ktoś kto ofiaruje jej wspaniały i kochający dom na długie lata.

Dodaj komentarz