FABIA – Obiecujemy, że jeszcze kiedyś pogalopujesz…

19 sierpnia inspektorzy OTOZ Animals odebrali zgłoszenie od Straży Miejskiej, o leżącym na łące martwym koniu. Inspektorzy niezwłocznie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres.
Klacz Fabia- jak się okazało, żyła. Jednak jej widok ścisnął inspektorce serce- sączące się rany na całym ciele, zdeformowane kopyta. Inspektorka pogłaskała delikatnie skołtunioną grzywę, a końskie załzawione oczy spojrzały na nią z nadzieją: „W końcu jesteś… Pomóż mi…”
Właściciel klaczy zgodził się ją oddać i zrzekł się wszelkich praw do niej.
Fabia (16sto letnia, gniada, zimnokrwista klacz) trafiła do naszego przytuliska dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo w Bojanie.
Natychmiast po przyjeździe została poddana dokładnym oględzinom lekarza weterynarii, niezbędnym działaniom kowala oraz podano jej środki przeciwbólowe.
Fabia cierpi na przewlekły, nie leczony ochwat (ostre, rozlane zapalenie tworzywa kopytowego, okrywającego kość kopytową).
W przebiegu choroby doszło do znacznych rotacji kości kopytowych w obu przednich nogach. Kopyta są mocno zdeformowane, uniemożliwiają Fabii swobodne poruszanie się. Dodatkowo w obu kopytach widoczny jest wysięk ropny z części koronowej kopyta. Deformacji uległy także stawy pęcinowe, które są nierównomiernie obciążane podczas ruchu oraz gdy klacz stoi. Te wszystkie zmiany powodują niewyobrażalny ból, co skutkuje tym, że Fabia głównie leży. Dodatkowo na całym ciele, posiada liczne, głębokie i ropiejące odleżyny.
Po konsultacjach wiemy już, że naszą Fabię czeka długie leczenie i rehabilitacja. Rokowania są ostrożne, ale wiele wskazuje na to, że klacz ma szansę na drugie lepsze życie. Życie bez bólu, bez pracy ponad siły, bez rodzenia co rok źrebiąt. Pragniemy o nią walczyć i ze swojej strony zrobimy wszystko, aby już nigdy ból nie zatrzymał wiatru w jej grzywie…
Prosimy o pomoc dla Fabii, aby jej dalsze życie było już bez bólu i cierpienia.
Mimo tego, co przeszła, wciąż lgnie do człowieka. Naprawmy to, co inny człowiek zepsuł i pokażmy jej, że poza piekłem na ziemi są też miejsca gdzie los konia nie jest obojętny człowiekowi.

Jeśli chcesz nas wesprzeć w leczeniu i utrzymaniu Fabii, prosimy o przekazanie darowizny na numer konta:
OTOZ ANIMALS 16 1020 1853 0000 9102 0256 0035
Tytułem : „ Fabia”

Dodaj komentarz