Al Fred już bezpieczny.

Dzisiaj pod naszą opiekę trafił wysoki, jedenastoletni ciemno gniady wałach.
Koń jak się okazało, posiada rozległy stan zapalny w przedniej lewej nodze, wywołany przez nie leczoną ropę w kopycie. Ropa zrobiła ogromne spustoszenie, zajęła staw pęcinowy i spowodowała rozległe zmiany kostne. Wałaszek porusza się z ogromnym trudem, skacząc na trzech nogach.
Po przyjeździe do naszego przytuliska dla zwierząt gospodarskich” Rogate Ranczo”, pracownicy i wolontariusze otoczyli go opieką, został także przebadany i rozpoczęliśmy leczenie.


Dostaje antybiotyki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, oraz specjalistyczne preparaty, które pozwolą mu szybciej wrócić do zdrowia.
Rokowania są ostrożne, ale nie poddamy się!!! Będziemy walczyć o jego szybki powrót do zdrowia i głęboko wierzymy, że któregoś dnia pogalopuje po naszych pastwiskach.


Pragniemy podziękować firmie Arpav Sklep Jeździecki za transport konia do naszego przytuliska , but ortopedyczny, w którym będziemy moczyć chore kopyto w rivanolu oraz za suplementy i specjalistyczne pasze, które pomogą mu jeszcze szybciej wrócić do pełni sił.

Dodaj komentarz